m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

V ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

25 września 2015 roku w Szkole Podstawowej w Bąkowicach obchodziliśmy V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day). Jest to jednodniowa akcja edukacyjna, która odbywa się zawsze w ostatni piątek września. Celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja ma zachęcić wszystkich uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, w sposób przyjemny i niecodzienny. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. W naszej szkole „tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkiego egzaminu, który składał się z pytań o różnym stopniu trudności. Wyzwanie podjęło 17 chętnych uczniów klas IV – VI. W wyniku pełnej emocji rywalizacji tytuł MT EXPERTa (Eksperta Tabliczki Mnożenia) uzyskali: Julia Groblica, Kinga Piasecka, Marcel Andruszków, Dawid Pospiszyl, Dawid Harasimczuk i Dawid Fotorygo. Tegoroczny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony jest pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, dlatego też patrol egzaminacyjny, w którego skład weszli: Julia Groblica, Kinga Piasecka i Marcel Andruszków, przepytywał nauczycieli oraz pracowników szkoły. Osoby, które pomyślnie odpowiedziały na zadane pytania, również otrzymały tytuł MT EXPERT.

Wszystkim znawcom tabliczki mnożenia serdecznie gratulujemy, a pozostałych uczestników zachęcamy do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i życzymy osiągania coraz lepszych wyników, zapraszając do udziału w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia w przyszłym roku.

Renata Boduch

 

wstecz